FOTOGALERIE

Předání varhan 2 - 23. 10. 2009: Nová minigalerie s profesionálními fotkami Mateje Slávika ze Zlínského deníku z předávání varhan.

Předání varhan - 15. 9. 2009: Foto předání nových varhan, se zajímavými fotkami z útrob nástroje. 39 fotografií s komentáři /zobrazí se při najetí myší nad náhled obrázku/ pořídil náš varhaník Petr Verbík. Podrobný popis tady.

Nový exteriér - 25. 8. 2009: Foto dokončeného exteriéru nových varhan. Bohužel fotek varhan je jenom pár /zbytek galerie tvoří další zajímavé fotky kostela, celkem 18 foto/, protože mistr varhanář Smolka je právě připravoval k oficiálnímu předání, které proběhne v pátek 28.8. 2009. Byl bych býval byl nafotil i neuvěřitelné množství přístrojů a nástrojů sloužících nepochybně k doladění varhan na kůru, ale bez laskavého svolení p. Smolky sem se neodvážil demaskovat jeho high-tech know-how. Ten totiž kůr před chvílí opustil, by nerušil mši svatou.

Hradišťan - 23. 1. 2009: 2 benefiční koncert pro varhany. Jiří Pavlica vytvořil nádhernou atmosféru kterou si můžete trochu přiblížit zde. Vynikající Josef Fojta zahrál na téměř kompletně osazené nové varhany, rejstříkoval mu náš varhaník Petr Verbík. Fotografie /celkem 42 obrázků/ byly pořízeny bez vyrušování, tj. zdálky a bez blesku. Na fotkách také můžete vidět unikátní španělské trompety, což jsou vodorovné varhanní píšťaly se speciálním zvukem. Některé fotografie byly "umělecky" upraveny na pc.


Montáž 4 - 1. 8. 2008: výstavba positivu.

Montáž 3 - 22. 12. 2007: práce na základním nástroji, který již od vánoc hraje.

Montáž 2 - 17. 11. 2007: oprava podlahy a zaèátek výstavby.

Montáž 1 - 26. 10. 2007: příjezd varhan a jejich elevace na kůr. Děkujeme všem brigádníkům.
 
Montáž 0 - 6. 10. 2007: demontáž starých varhan. Děkujeme všem brigádníkům.

Dílna 1 - říjen 2006: nové píšťaly a vzdušnice pro Napajedla v dílně mistra Smolky.

Dílna 2 - březen 2007: výroba zdárně pokračuje.

Dílna 3 - květen 2007: navštívili jsme na jaře pana mistra Smolku v jeho dílně; co vidíte kolem jsou části našich nových varhan.

Dílna 4 - květen 2007: další fotky z této květnové návštěvy.

Dílna 5 - srpen 2007: kompletace součástí a jejich příprava pro podzimní montáž do napajedelského kostela.

Brožura - zde můžete shlédnout více detailů projektu nových varhan v nádherné publikaci, která byla pro tento účel zhotovena. Jednotlivé stránky lze stáhnout pro vytištění; upozorňujeme že pro zachování kvality je velikost kolem 1MB!

!Všechny následující varhany jsou dílem mistra Smolky, stavitele i našich varhan.

Op. 3 - Katedrála Božského Spasitele v Ostravě ( III + P ), koncertní chrámový nástroj - moderní expresivní design nemusí být v rozporu se zvukovými ideály předchozích staletí…

Op. 5 - Chrám sv. Ducha v Opavě (III + P ), koncertní chrámový nástroj - koncertní nástroj postavený mistrem Smolkou v chrámu Sv. Ducha v Opavě. Jeden z nejlepších nástrojů, které byly v současnosti v Evropě postaveny. Tyto jedinečné varhany spojují zvukové ideály jihoněmecké barokní tradice s francouzskými vlivy. Již od r. 2001 se zde koná „Mezinárodní varhanní festival barokní hudby“ s účastí špičkových interpretů z celé Evropy.

Op. 1- cvičné domácí varhany pro prof. Irenu Chřibkovou ( II + P )

Op. 2 - koncertní positiv pro prof. Tomáše Thona ( I + P )

Op. 7 - Nagoya - Japonsko ( I ), vodní varhany pro EXPO 2005 - Leden 2005 – t. č. jediné varhany na světě, jejichž píšťaly hrají a bublají do vody. Dílo bylo součástí českého pavilonu na světové výstavě EXPO 2005 v Japonsku od 25. ledna do 25. září 2005.

Op. 10 - Vodní varhany pro putovní expozici "Komenský - ORBIS PICTUS"  (Paříž, Stockholm, USA, Kanada, Japonsko…) Druhé vodní varhany z dílny Václava Smolky jsou ozdobou expozice Orbis Pictus, která bude v letech 2006 - ... putovat po městech mnoha zemí v několika kontinentech. (Dosavadní putování expozice: Paříž, Praha, Brno, Kroměříž, Opava. V současnosti expozice putuje do Italské Florencie, kde proběhne vernisáž v sobotu 3. listopadu 2007.)

Op. 4 - JAMU Brno ( II + P ) - cvičný nástroj

Op. 9 - Církevní konzervatoř Opava ( II + P ) - cvičné varhany


Farní kostel St. Egid (Rakousko- Klagenfurt) - rekonstrukceKostel sv. Bartoloměje v Napajedlích - ve fotografiích páně Kalabise.

Kostel sv. Bartoloměje v Napajedlích - ve fotografiích páně Macha.

Kostel sv. Bartoloměje v Napajedlích - ve fotografiích páně HH.


Obrázky z koncertů v Klášterní kapli najdete zde.
DOMŮ